see66.co.il

פורום אופטומטריסטים

מנהלי הפורום:
ישראל ווייס ואביקם ברהוד - אופטומטריסטים
ישראל ווייס ואביקם ברהוד - אופטומטריסטים
ישראל ווייס ואביקם ברהוד הם המנהלים של..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
משקפיים
14/06/2021 11:37 זהבית שלום, הרכבת או אי הרכבת המשקפיים לא משפיעה על גובה המספר, רק על חדות
עדשות מגע
26/05/2021 10:47 רואי שלום, ההבדל בין עדשות מגע יומיות לשבועיות/חודשיות הוא שאת עדשות המגע י
פער בין מספר העדשה לבין חדות הראייה
16/06/2021 11:51 נבדקתי על יד אופטומטריסט קליני ורכשתי ממנו משקפיים לראייה מרחוק. המספרים של
עדשות סקרלריות
28/01/2022 11:15 שלום יש לי עדשות סקרלריות וכל 3 4 שעות יש לי קצת ערפול, אז אני מוציא עושה נ
כניסה לפורום

האם אתם צריכים עדשות כאלו?

 
לאחר גיל 40, מתחילים לשים לב לסימפטומים של ליקוי ראייה בשם פרסביופיה (המכונה גם "זוקן ראייה"), בין הסימפטומים ניתן לכלול את התחושה שהזרועות שלכם "אינן ארוכות מספיק" כדי להחזיק עיתון או מגזין בתנוחה בה ניתן לקרוא אותם בברור.
אם אתם כבר מרכיבים משקפיים במרשם רופא, כנראה שתצטרכו להתחיל להרכיב עדשות מולטיפוקל כדי להמשיך ולראות ברור לכל מרחק.

בעוד שרוב האנשים הסובלים כיום מפרסביופיה בוחרים בעדשות פרוגרסיביות ללא תיחום, לעדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות יש יתרון מסוים על העדשות הפרוגרסיביות.
באופן ייחודי, עדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות לרוב מספקות שטח עדשה רחב יותר עבור קריאה ועבודה על המחשב מאשר העדשות הפרוגרסיביות.
בנוסף, בשוק זמינים מגוון עיצובים של עדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות המשרתות מטרה מיוחדת, כולל משקפיים מיוחדים עבור מחשב ועבור משימות אחרות אשר דורשות ראייה מצוינת לקרוב ולרחוק.

עדשה אחת, תפקודים רבים

עדשות מולטיפוקליות למשקפיים מכילות 2 או יותר כוח עדשה, כדי לעזור לכם לראות אובייקטים לכל מרחק, לאחר שאיבדתם את היכולת הטבעית שלכם לשנות את פוקוס העיניים מפאת גילכם (פרסביופיה – זוקן ראייה).
עדשות דו-מוקדיות מכילות 2 כוח עדשה, עדשות תלת-מוקדיות מכילות 3 כוח עדשה. עדשות מולטיפוקליות מתקדמות, משנות בהדרגה את כוח העדשה מהחצי העליון של העדשה עד התחתית, ולכן מכילות כוח עדשה רב.
למרות שעדשות מולטיפוקליות נרשמות לרוב עבור מבוגרים מעל גיל 40 כדי לפצות על פרסביופיה, במקרים מסוימים, ניתן לרשום עדשות דו-מוקדיות עבור ילדים ומתבגרים צעירים, הסובלים מראייה דו עינית או מבעיית פוקוס אשר גורמות לעייפות עיניים בעת קריאה.

במקרים אלו, החלק התחתון של העדשה הדו-מוקדית מפחית את כמות המאמץ הנדרשת כדי לראות בברור אובייקטים קרובים.
בנוסף, קיים מחקר אשר מראה כי הרכבת עדשות דו-מוקדיות או עדשות מולטיפוקליות אחרות, עשויה לעזור לשלוט על קוצר ראייה אצל ילדים מסוימים, ע"י הפחתת דרישות הפוקוס של קריאה ועבודה מקרוב.
ללא קשר לסיבה מדוע אתם זקוקים למרשם עבור תיקון ראייה לקרוב, כל העדשות הדו-מוקדיות פועלות באותו אופן. חלק קטן בחלקה התחתון של העדשה מכיל את העוצמה הנדרשת כדי לתקן את הראייה לקרוב. בעוד ששאר העדשה מתקן לרוב את הראייה למרחק שלכם.
מקטע העדשה המוקדש לתיקון ראייה לקרוב עשוי להיות אחד ממספר צורות:
  • חצי ירח – נקרא גם קצה-שטוח, קצה-ישר או מקטע D
  • מקטע מעוגל
  • אזור מלבני צר, מכונה גם "מקטע סרט"
  • כל חלקה התחתון של העדשה הדו-מוקדית, ניקרא פרנקלין, ביצועי או סגנון E
באופן כללי, אתם מסתכלים למעלה דרך חלק המרחק של העדשה כאשר אתם מתרכזים בנקודות רחוקות ומסתכלים למטה דרך המקטע הדו-מוקדי של העדשה כאשר אתם מתרכזים בקריאת חומר כתוב או באובייקטים הנמצאים בטווח ראייה של 45 סנטימטרים.
לעדשות תלת-מוקדיות יש 3 נקודות פוקוס – בדרך כלל עבור ראייה לקרוב, אמצע ולרחוק. המקטע האמצעי בעדשות התלת-מוקדיות ממוקם בדיוק מעל המקטע הקרוב ונועד עבור אובייקטים במרחק הושטת יד.
מחשבים הם דוגמה מצוינת לאובייקט הנמצא באזור האמצע של אדם. נהגים אשר צריכים לראות למרחק כדי לנהוג, לראות את המד על לוח השעונים ולקרוא מפה, ייהנו גם הם מהיתרונות של העדשה התלת-מוקדית.
הסגנונות הפופולאריים ביותר של העדשה הם קצה-שטוח ופרנקלין.

כיצד מתאימים עדשות דו-מוקדיות ותלת מוקדיות

לרוב, עדשות דו-מוקדיות ממוקמות כך שקו העדשה נח באותו הגובה של העפעף התחתון של מרכיב העדשות.
כאשר מרכיב העדשה הדו-מוקדית משפיל את מבטו מטה כדי לקרוא, העיניים מחפשות באופן טבעי את חלק "הקרוב" של העדשה.
עדשות תלת-מוקדיות ממוקמות קצת גבוה יותר, כאשר הקו העליון של המקטע "האמצעי" ממוקם בצורה שווה עם הגבול התחתון של האישון.
מרכיב עדשות תלת-מוקדיות מביט דרך האזור האמצעי כאשר הוא מסתכל על אובייקט במרחק של 45-60 סנטימטרים. העיניים נעות תחת כוח הכבידה ישר קדימה או למעלה ומעבר למקטע המולטיפוקלי, בעת בהייה באובייקט רחוק.
לעדשות דו-מוקדיות ולתלת-מוקדיות יש קווים תוחמים נראים לעין, אבל הקו במקטע המעוגל בעדשה דו-מוקדית נוטה להיות פחות בולט מאשר הקווים בסגנונות האחרים.
קיימת עדשה המכונה "עדשה תלת-מוקדית בלתי נראית". בעיקרון, מדובר בסוג של עדשה דו-מוקדית בסגנון מקטע מעוגל, אשר צחצחו ומרקו לה את הקווים עד שלא ניתן להבחין בהם. אולם, תהליך זה עלול לגרום להפרעות אופטיות.
אם אתם מעוניינים להרכיב עדשות מולטיפוקל ללא קווים נראים לעין, עדשות פרוגרסיביות יהיו הבחירה המוצלחת ביותר בשבילכם.

עדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות, אנטי-רפלקטיביות ופוטוכרומטיות

עבור הראייה, הנוחות והמראה הטובים ביותר בעת הרכבת עדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות, בקשו מהאופטיקאי שלכם ציפוי אנטי – רפלקטיבי (Anti-Reflective – AR). בנוסף להסרת השתקפויות מסיחות דעת, ציפוי AR מאפשר ליותר אור להיכנס לעין בעת נהיגה בלילה והוא גורם לקווים הדו-מוקדיים והתלת-מוקדיים בעדשות מולטיפוקל מחולקות להראות פחות בולטים, מפני שהציפוי מפחית את כמות האור המשתקפת מהצטלבות הקווים הללו.

בנוסף, אם אתם רגישים לאור השמש בחוץ או מבלים זמן משמעותי מהיום שלכם בלהיכנס ולצאת לאור השמש, שאלו את רופא העיניים שלכם על עדשות פוטוכרומטיות. עדשות רגישות לאור אלה, מתבהרות בתוך מקומות סגורים ומתכהות במהירות בתגובה לאור שמש כדי למנוע הסתנוורות. טכנולוגיית העדשות הפוטוכרומטיות זמינה בכל סגנונות עיצוב עדשות המולטיפוקל, כולל עדשות דו-מוקדיות ותלת-מוקדיות.
 
 

מולטיפוקל - שאלות פופלאריות של גולשים

מולטיפוקל
19/07/2019 17:18   |   חיים

האם עדיף מולטיפיקל או 2 זוגות משקפיים שכל אחת מהן עושה פעולה שונה?

מוליטפוקל
29/06/2020 18:20   |   גל

האם משקפ מוטיפוקל יכולים להתאים לילדה בת 17? היא מתחילה בלימודי נהיגה ואנחנו רוצים לדאוג לה למשקפיים איכותיים

מולטיפיקל
15/01/2020 14:53   |   מיה

האם עדיף מולטיפיקל או 2 זוגות משקפיים שכל אחת מהן עושה פעולה שונה?

מולטיפוקל
25/05/2019 05:28   |   שני

האם יש עדשות מגע מולטיפוקל? אני מעדיפה שלא להרכיב משקפיים מחוץ לבית ואשמח לדעת אם יש פתרון כזה, אפילו בעדשות קשות.

מולטיפוקל
19/04/2019 05:42   |   יוסי

אני בן 62, מרכיב משקפיים מינוס 1.5 אך בתקופה האחרונה מתקשה בראייה מקרוב ונאלץ להסיר את המשקף במהלך קריאה ופעולות דומות. האם מומלץ לרכוש משקפי מולטיפוקל? במידה וכן, מהו ההבדל בין מוליפוקל לביופוקל ואיזו אופציה עדיפה?

מולטיפוקל
21/08/2013 16:32   |   פנינה

שלום עשיתי משקפיי שמש מולטיפוקל והן לא מתאימות לי כלומר כשאני מרכיבה אותם אני מקבלת בחילה וסחרחורת אי אפשר להתרגל לזה איפה אני יכולה לבדוק את המשקפיים והעיניים ולדעת מה לא בסדר תודה

מולטיפוקל
20/07/2014 21:07   |   טלי

אני מתלבטת אם להשקיע במשקפיים מולטיפוקל או לקנות 2 זוגות אחד קרוב או אחד רחוק.. שמעתי שקשה להתרגל למוליטפוקל וזה יכול לגרום לבעיות, האם זה נכון?

מולטיפוקל
28/04/2020 13:05   |   דן

מה המחיר הנמוך ביותר למשקפי מולטיפוקל?

משקפיים
03/03/2019 18:10   |   חיים

לאחר רכישת משקפי מולטיפוקל יקרות, אני מרגיש קושי ממשי להסתגל למשקף החדש וסובל מסחרחורות וראייה מעוותת בזוויות מסוימות. האם זה אמור להשתפר או שהמשקפיים לא מתאימות לי? כמה זמן אורך להסתגל למשקפי מולטיפוקל חדשות?

החלפת סוג עדשות
07/02/2019 12:36   |   יוני

שלום רב, לאחרונה המליץ לי האופטמטריסט שלי על עדשות מולטיפוקל של חברת swisscoat מה דעתכם על עדשות אלה? הן טובות? עד היום היה לי אסילור אבל הוא אמר לי שהן טובות יותר מאסילור. תודה רבה

חדות ראיה במולטיפוקל
20/07/2021 21:02   |   ענת

ערב טוב, הזמנתי משקפיים מולטיפוקל (פעם שנייה) ואין ראיה זהה בין שתי העיניים. כלומר, עין אחת רואה טוב ועין שנייה מטושטש. יש לי מספרים נמוכים וצילינדרים גבוהים. א. האם זה תקין ? האם לא ניתן לצפות לראייה טובה בכל עיין בנפרד ? ב. תוך כמה זמן "מתרגלים" למולטיפוקל חדש ? תודהעסקים מובילים בתחום מולטיפוקל

מצטערים, אך לא נמצאו תוצאות מתאימות..
Copyright © 2022 see66.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אופטומטריסטים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום אופטיקה
מחפשים אופטיקאי? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם אופטיקאים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!